Termální lázně Veľký Meder - Thermal Corvinus Slovensko

Vodní dílo Gabčíkovo

Vodní dílo Gabčíkovo bylo vybudováno původně jako vodní dílo Gabčíkovo - Nagymaros v roce 1977, po mnoha kauzách a přestavbách vyrostlo do současné podoby. Jeho základní funkcí je protipovodňová ochrana a regulace vodního toku Dunaje. Kromě toho však poskytuje možností k odpočinku, relaxaci či nové zážitky.

Kromě pěší turistiky, bruslení a cyklistiky na přilehlých nábřežích nabízí také široké možnosti rybolovu.

Nejzajímavější je však plavba vyhlídkovou lodí. Během dvouhodinové plavby se pokocháte okolní přírodou, přeplavíte se přes plavební komory, které regulují hladinu vody a tak zabezpečují plynulou celoroční plavbu. Plavba přes komory je skutečně zážitkem. Plavidlo vplouvá do komory, zavřou se za ním obrovské betonové brány a odčerpá případně načerpá se voda, aby se vyrovnala hladina mezi oběma částmi vodního díla. Poté se otevře brána na opačné straně a můžete pokračovat v jízdě. Celé to trvá několik desítek minut - zatím můžete pozorovat malé vodní živočichy přichycené na stěnách komor a sledovat jak vaše loďka klesá či stoupá.

Lodí také můžete absolvovat okruh z Gabčíkova do Čunovo a zpět či si udělat plavební výlet do galerie Danubiana.

Znáte termály Veľký Meder?
1) Ideální místo pro léčení pohybového ústrojí.
2) Ideální místo pro cyklisty, rodiny s dětmi a důchodce. Nejvíce slunečních dní na Slovensku Vám vždy zpříjemní Vaši dovolenou ve Veľkém Mederu.
3) Jeden den si odskočte na výlet do starobylého města Gyor, Komárno, navštivte blízké hlavní města Budapešť, Bratislava nebo Vídeň.
4) Pobyty, akce a ubytování máte bez zprostředkovatele za nejlepší ceny.